Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o vlasy

24. 7. 2007

 

Péče o vlasy - pravda a lež

NENÍ PRAVDA, ŽE:
*Příliš časté mytí vlasů způsobuje vypadání/vysušení vlasů.

Časté mytí vlasům neublíží. Myj si je jak často chceš, ačkoli doporučovaná četnost je třikrát týdně. Šampón vhodný pro tvůj typ a strukturu vlasů naopak dodá vlasům vlhkost, objem a krásu.
*Více šampónu = čistší vlasy.

Neplýtvej svým šampónem! Na dlouhé vlasy obyčejně stačí troška šampónu o velikosti mince. Velmi dlouhé vlasy mohou potřebovat o něco víc.
*Kondicionér pomáhá zacelit roztřepené konečky.

Žádný kondicionér neumí „spravit“ poškozené vlasy. Může ovšem uhladit vrchní vrstvu vlasu, díky čemuž mohou vlasy vypadat lépe. Dobrý kondicionér může také v první řadě zabraňovat poškození vlasů.
*Spaní s mokrými vlasy způsobuje plíseň na vlasové pokožce.

Choroby ani plísně vlasové pokožky není možno dostat v důsledku spaní s mokrými vlasy. Infekce vlasové pokožky je vyvolána předchozím kontaktem s nakaženým zdrojem: lidmi, nástroji péče o vlasy, které se dostaly do styku s infikovanými vlasy nebo zvířaty. Mykóza pokožky na hlavě napadá hlavně děti, jejichž imunitní systém je dělá náchylnější ke kožním infekcím.
*Po stříhání vlasy rychleji rostou a/nebo zhoustnou.

Tato častá mylná představa je podložena skutečností, že vlasy jsou u kořínků hustší než u konečků, takže kratší vlasy vypadají na první pohled hustší. Stříhání vlasů nemá žádný vliv na jejich biologicky určenou rychlost růstu nebo celkovou strukturu. Tenké, ochablé ani jemné vlasy po ostříhání nikdy nezhoustnou. Zvyšte opticky objem svých vlasů používáním vlasových přípravků pro zvýšení objemu, experimentujte se střihem nebo tvarovací trvalou nebo barvami.
*Barvení způsobuje plešatost.

Většina výrobků pro barvení vlasů obsahuje chemické látky, které mohou při nesprávném použití vaše vlasy vážně poškodit, ale nezpůsobí plešatost.
*Profesionální výrobky jsou stejné jako výrobky zakoupené v drogérii.

Ačkoli existují výjimky, profesionální výrobky používané kadeřníky obvykle obsahují kvalitnější, dražší složky, jež jsou navrženy tak, aby soustavně zaručovaly intenzivnější čistící, zvlhčovací a pečující účinky. Značky prodávané v drogérii tyto kvalitní složky obsažené v profesionálních výrobcích obvykle neobsahují. Máte-li pochybnosti, přečtěte si etiketu na obale.
*Dlouhé vystavení slunečním paprskům podporuje plešatění.

Vaše vlasy fungují jako štít proti slunci. K plešatění dochází na úrovni vlasových váčků, takže aby slunce způsobilo poškození, muselo by proniknout až do této hloubky.

JE PRAVDA, ŽE:
 
*Půjčování hřebenů a kartáčů může šířit onemocnění vlasové pokožky.

Vši a další cizopasníci se mohou přenést z jedné hlavy na druhou v důsledku půjčování hřebenů, kartáčů a dalších pomůcek pro péči o vlasy.
*Výživa souvisí se stavem vlasů.

Je důležité správně jíst, abyste byli celkově zdraví. Avšak nebylo prokázáno, že by nějaká jednotlivá potravina zlepšovala nebo zhoršovala kvalitu vlasů.
*Stres způsobuje plešatění.

Těžký stres (např. operace nebo úmrtí v rodině) může zastavit růst vlasů a způsobit dočasnou ztrátu vlasů. Vlasová pokožka se ovšem obvykle zotaví a vlasy opět narostou.
*Nošení pevně utažených copů, ohonů nebo drdolů způsobuje plešatost.

Stav, který je zapříčiněn dlouhodobým nošením pevně utažených ohonů, afro účesů nebo drdolů. Časem může mít lámání nebo vypadávání vlasů způsobené pevnými, utaženými účesy stát trvalé následky. Vyhněte se tomuto potencionálnímu problému volbou volnějších účesů, jež minimalizují napínání vlasové pokožky.
*Kouření vede k šedivění vlasů.

U kuřáků je pravděpodobnost, že budou mít šedivé vlasy, čtyřikrát vyšší než u nekuřáků. Co je ještě horší, kouření bylo přesvědčivě dáno do souvislosti se zvýšeným vypadáváním vlasů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>